Odwierty geotermalne

Do pozyskiwania ciepła z ziemi sprawdziły się odwierty gruntowe jako dojrzałe i niezawodne rozwiązanie. Ten typ kolektora szczególnie doskonale nadaje się do stosowania przy pobieraniu ciepła z działki o małej powierzchni, na której nie ma miejsca na założenie kolektora gruntowego płaskiego. System przewodów rurowych odwiertu rozmieszcza się pionowo w ziemi, w odwiertach o głębokości do 100 m. W razie potrzeby całą długość sondy można podzielić na kilka odwiertów. Sondy gruntowe rozmieszcza się pionowo w odwiercie. Można łączyć kilka sond, aby przy zachowaniu tej samej długości przewodów rurowych w obiegu solanki uzyskać mniejsze głębokości odwiertów.
 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład instalacji z pompą ciepła korzystającą z z energii geotermalnej (poziome gruntowe wymienniki ciepła - żródło EHPA, BWP)

Gruntowe pompy ciepła wykorzystują energię skumulowaną w gruncie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. 

Ciepło jest pobierane z gruntu za pomocą pionowych i poziomych gruntowych wymienników ciepła. Ciepło jest zwykle rozprowadzane przez system hydrauliczny lub powietrzny. Gruntowe pompy ciepła mogą pracować bardzo efektywnie dzięki stabilnym i stosunkowo wysokim temperaturom gruntu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład instalacji z pompą ciepła korzystającą z energii geotermalnej (pionowe gruntowe wymienniki ciepła - żródło EHPA)
 

 

Dostawcy:

d
© Copyright 2024 by Hurtownia Hydraulik. Kopiowanie materiałów ze strony zabronione

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij